Blaf-blaf, gheu-gheu, kong-kong, zaunk-zaunk, woke-woke, bau-bau, bhuu…

Nie, nie odbiło nam. Nie chwalimy się także nowym soczystym kawałkiem rapu (chociaż akurat piosenka z tym tekstem miałaby szansę odnieść sukces). Nie wszyscy wiedzą, ale przytoczone wyżej figury retoryczne to czystej maści poetyckie środki stylistyczne nazywane powszechnie onomatopejami, czyli figurami dźwiękonaśladowczymi.

Onomatopeje wyrażają w sposób naturalny otaczające nas zjawiska słuchowe. Są pierwszymi, naturalnymi słowami dziecka, powiązanymi z określonym znaczeniem. Onomatopeje to także bardzo ważny etap w rozwoju mowy dziecka – obycie się z nimi umożliwia komunikację, ćwiczy przy tym cały aparat mowy, artykulację, słuch fonematyczny, sprawność i koordynacje narządów mowy.

Dzięki autorskiemu programowi Akademii Baby Bubbles także i Wasze pociechy będą miały okazję rozwinąć swoje umiejętności mowy oraz komunikacji.

Zajęcia OnoMatoPejki przeznaczone są dla dzieci w wieku od 10 do 16 miesięcy i ich opiekunów. Dorośli aktywnie uczestniczą w zabawach. Wspólna nauka będzie doskonałym sposobem na spędzenie czasu w gronie rówieśników, a także dostarczy mnóstwo pomysłów do zabaw wspierających rozwój dziecka w domu.\

Godziny zajęć:

Wtorek w godzinach 13:30 – 14:15.

Cennik uczestnictwa:

  • Wejście jednorazowe – 40 zł,
  • W karnecie – 35 zł (cena karnetu na 4 wejścia wynosi 140 zł). Posiadanie karnetu daje gwarancję miejsca na zajęciach. Karnet ważny jest przez 5 tygodni.W celu dokonania rezerwacji miejsca na zajęciach prosimy o kontakt telefoniczny na numer +48 798 195 231 lub przesłanie zapytanie na kontakt@caffekulka.pl

Zapraszamy także na bezpłatne zajęcia pokazowe, które odbędą się już w najbliższy wtorek, 20.11! 

Pytanie na koniec – czy wiecie czyje dźwięki naśladowaliśmy na początku?